Axkid – szwedzka jakość i bezpieczeństwo

Szwedzi słyną z profesjonalnego podejścia do bezpieczeństwa w transporcie. Nie bez powodu jedna z marek samochodów właśnie z tego kraju uchodzi za najbezpieczniejszą na świecie, będąc jednocześnie pionierem wielu nowoczesnych rozwiązań. Nie inaczej jest z firmą Axkid. Założona w 2009 roku w Szwecji, od początku swojego istnienia nie idzie na kompromisy, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w podróży najmłodszych. Axkid to znany i ceniony przez rodziców producent fotelików samochodowych, które przechodzą nawet najbardziej rygorystyczne testy.

W Vexpi stawiamy na najlepsze rozwiązania. Firma Axkid nieustannie promuje foteliki RWF – tyłem do kierunku jazdy. Również polecamy takie rozwiązanie rodzicom – najdłużej, jak tylko jest to możliwe. Sprawdź ofertę Axkid w Vexpi i poznaj najwyższe standardy bezpieczeństwa od tego szwedzkiego producenta.

Naukowe podejście do bezpieczeństwa – poznaj Axkid

Przy wyborze produktów dla dzieci, warto kierować się przede wszystkim certyfikatami i potwierdzonymi przez badania atestami. Axkid również wychodzi z takiego założenia. Często można spotkać produkty, które wprawdzie są dopuszczone do użytku, jednak nie posiadają żadnych innych certyfikatów. Warto więc sprawdzać, z jakich materiałów wytwarzane są tkaniny fotelików samochodowych. To pozwoli stwierdzić, czy produkt jest faktycznie bezpieczny dla dziecka. Naturalne, przewiewne materiały wpływają na komfort podróży.

Axkid i ich produkty są inspirowane programem Apollo. Pionierskie badania Bertila Aldmana nad bezpiecznym podróżowaniem tyłem do kierunku ruchu rozpoczęły się już w 1963 roku. To właśnie od tego czasu nieustannie sprawdzane i poprawiane jest bezpieczeństwo w tym zakresie. Axkid nie idzie na kompromisy. Jazda tyłem do kierunku jazdy to podstawa w podróżowaniu z dziećmi.

Doświadczony zespół – Axkid i ich inżynierowie

Cały zespół Axkid nieustannie pracuje nad doskonaleniem własnych produktów. Wszystkie artykuły wytwarzane są we własnych fabrykach. Zespół projektowy liczy 42 doświadczonych pracowników. To bardzo istotne, gdy producent nie zleca wytwarzania produktów do krajów azjatyckich. Dzięki temu kontrola jakości odbywa się na bieżąco, przy współpracy wszystkich fachowców z firmy Axkid. Ten producent fotelików obecny jest na 28 światowych rynkach, w tym w Polsce. W Vexpi z dumą oferujemy Tobie i Twojemu dziecku foteliki, które przechodzą najbardziej rygorystyczne testy bezpieczeństwa na świecie.

Wysiłki inżynierów Axkid zostały wielokrotnie doceniane przez obiektywnych fachowców. Firma ta została nagrodzona łącznie 23 nagrodami za osiągnięcia w kategorii bezpieczeństwa, ale także designu. Foteliki Axkid są nie tylko funkcjonalne i bezpieczne, ale także świetnie wyglądają. To ważne, aby dziecko dobrze czuło się w foteliku samochodowym. Dzięki temu podróż jest bardziej komfortowa, ale i ciekawsza.

Jakie produkty Axkid kupisz w Vexpi?

Przede wszystkim flagowe foteliki samochodowe Axkid. Są to główne produkty wytwarzane w szwedzkich fabrykach. Firma ta oferuje również szereg akcesoriów związanych z podróżą, pokrowce, osłony czy maty pod foteliki samochodowe. Jest to między innymi Axkid Minikid 3. Fotelik do 36 kg (61-125 cm wzrostu). Dzięki niemu nawet starsze dziecko może podróżować tyłem do kierunku jazdy.

Dla mniejszych dzieci proponujemy Axkid Spinkid (40-105 cm). To obrotowy fotelik samochodowy Axkid, który ułatwia zapięcie dziecka w samochodzie. Obrócisz go przodem do drzwi. To nie tylko oszczędność czasu, ale również komfort dla Twoich pleców.

Designerskie produkty od Axkid – oferta od Vexpi

Kto powiedział, że bezpieczne rozwiązania nie mogą być jednocześnie estetyczne i designerskie? Utarło się, że „bezpieczeństwo jest brzydkie”. Nic bardziej mylnego. Projektanci Axkid potwierdzili to wielokrotnie, przygotowując niezwykle ładne produkty. Choć może brzmieć to jak slogan reklamowy, tak jest w istocie. W Vexpi promujemy producentów, którzy proponują rodzicom produkty wysokiej jakości.

Słyszałeś o Red Dot Award? To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, oceniających design, na świecie! Podzielony na wiele dyscyplin z różnych kategorii. Jeden z produktów Axkid otrzymał Red Dot Award za design w 2021 roku. Potwierdza to, że produkty Axkid są funkcjonalne i estetyczne.