Wyświetlanie wszystkich wyników: 22

999,00 
449,00 
Promocja!

Britax Romer

Britax Romer Swivel

1 689,00 1 899,00 
929,00 1 079,00 
2 799,00 
Promocja!
1 529,00 1 899,00 
Promocja!
599,00 679,00 

Foteliki Maxi Cosi

Maxi Cosi Mica 360 Pro

2 089,00 
1 099,00 1 249,00 
Promocja!
Original price was: 2 299,00 zł.Current price is: 1 799,00 zł.
1 999,00 
Promocja!
Original price was: 2 879,00 zł.Current price is: 2 299,00 zł.
Original price was: 1 258,00 zł.Current price is: 1 178,00 zł – 1 258,00 zł.
Promocja!
1 759,00 2 379,00 
Promocja!
1 599,00 1 999,00 

Foteliki Joie

Joie i-Venture R

899,00 

Foteliki samochodowe

Swandoo Albert i-Size

1 888,00 

Foteliki samochodowe RWF

Foteliki samochodowe RWF, czyli rearward facing to najbezpieczniejsze rozwiązanie do przewozu Twojego dziecka autem. Zazwyczaj rekomendowane aż do 4 lub 5 roku życia foteliki samochodowe tyłem do kierunku jazdy chronią małego pasażera aż pięć razy lepiej niż odpowiadające im produkty montowane przodem. Zderzenia czołowe to w Polsce połowa kolizji i wypadków drogowych. Przewożenie dziecka w fotelikach RWF jak najdłużej rekomendowane jest przez specjalistów biomechaniki zderzeń. Wiedzą oni doskonale, że foteliki tyłem do kierunku jazdy dużo skuteczniej niwelują siły działające na delikatną szyję malucha, co zwiększa jego bezpieczeństwo w przypadku niefortunnych zdarzeń.

Rodzaje fotelików RWF: 0-18, 9-18 i do 25 kg


Fotelik samochodowy montowany tyłem do kierunku jazdy będzie służył dzieciom nawet od urodzenia do około 5 roku życia. Tego rodzaju produkty mieszczą się więc w kategoriach wagowych oznaczanych jako 0/I/II. Są mocowane zazwyczaj za pomocą systemu Isofix z możliwością montażu na pasy samochodowe. Wiele z modeli fotelików RWF to foteliki obrotowe, które możesz zamontować również przodem do kierunku ruchu auta. To sprawia, że są to rozwiązania uniwersalne, dające Ci wybór.


Dlaczego fotelik tyłem do kierunki jazdy jest bezpieczny?


Foteliki tyłem przydają się szczególnie w przypadku zderzeń czołowych. Działająca wtedy na ciało dziecka siła bezwładności wyrzuca je do przodu, hamują je z kolei pasy bezpieczeństwa. Taka kolejność zdarzeń naraża słaby kark i szyję malucha na uszkodzenia. Fotelik RWF „odwraca” działanie tej siły i rozprowadza ją po całej strukturze siedziska. Dziecko opiera się sztywno o skorupę fotelika, więc to on absorbuje siłę zderzenia. Bobas jest w nim bezpieczny i należycie chroniony, co pozwala Ci cieszyć się rodzinnym wyjazdem bez żadnych zmartwień. Warto pamiętać, by foteliki samochodowe RWF montować tylko i wyłącznie na tylnej kanapie. Fotelik tyłem do kierunku jazdy umieszczony na siedzeniu pasażera zostanie uderzony przez wybuchającą poduszkę bezpieczeństwa, co jest szczególnie niebezpieczne.


Innowacje w fotelikach RWF


Foteliki samochodowe tyłem do kierunku jazdy muszą spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego ich producenci prześcigają się w coraz to nowszych systemach, które mają zagwarantować dziecku ochronę. Szczególną uwagę przywiązują do zabezpieczeń w przypadku zderzeń bocznych. Technologia SICT obecna w produktach Britax&Romer niweluje odległość między skorupą fotelika a elementami wnętrza auta. Tym samym sprawia, że w przypadku kolizji na dziecko działają mniejsze siły bezwładności. System SIP implementowany w fotelikach BeSafe także pomaga chronić małego pasażera w przypadku uderzeń z boku. Szczególnie chronioną przez SIP częścią ciała jest główka dziecka.


Foteliki samochodowe RWF – bezpieczne, ale czy wygodne?


Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy wyróżniają się nie tylko wysokim poziomem bezpieczeństwa, które zapewniają dziecku. Ich producenci zadbali też o komfort dziecka i zarazem wygodę rodzica. Wspomniane foteliki obrotowe to doskonałe rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na łatwym umieszczeniu pociechy w foteliku. Wystarczy obrócić siedzisko o 90° i masz do niego pełen dostęp – ułożysz dziecko w odpowiedniej pozycji i poprawnie przypniesz pasami. Gwarantuje to pewność, że dziecko jest bezpieczne a sam proces wymaga dużo mniejszej siły.

Wielu rodziców martwi się, że foteliki RWF uniemożliwiają bobasom patrzenie na drogę podczas jazdy – że będą się one nudzić. Zapominają, że dziecko umieszczone w foteliku przodem również nie widzi zbyt wiele trasy z racji na swój niski wzrost. W fotelikach tyłem do kierunku jazdy może ono obserwować świat przez szyby boczne i tylną, co wystarczy, by je zaciekawić.


Jaki fotelki RWF wybrać?


Poznaj nasz katalog fotelików tyłem do kierunku jazdy i wybierz najlepszy, który zwiększy bezpieczeństwo Twojego dziecka nawet pięciokrotnie. Zdecyduj się na rozwiązanie chroniące Twoją pociechę w szczególny sposób i zagwarantuj sobie i swojej rodzinie wiele szczęśliwych samochodowych podróży.