Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Foteliki Britax Romer

Britax Romer Dualfix 5Z

1 299,00 1 529,00 
Promocja!
1 899,00 2 079,00 

Britax Romer

Britax Romer King Pro

999,00 

Foteliki samochodowe

Britax Romer Dualfix M Plus

1 499,00 

Foteliki samochodowe 9-18 kg

Gdy Twoje dziecko już wyrośnie z fotelika samochodowego grupy 0, potrzebuje kolejnego, który zagwarantuje wygodną podróż, dostosowując się do większych rozmiarów Twojej pociechy. Ten zakup posłuży już dłużej, średnio od 9 miesiąca aż do 4 roku życia malucha – warto więc, by był dokładnie przemyślany. O ile pierwszy fotelik montowało się wyłącznie tyłem do kierunku jazdy, tak w wypadku fotelików z grupy I rodzic ma dowolność wyboru. Jakie foteliki samochodowe 9-18 należy rozważyć, by zadowolić zarówno dziecko, jak rodzica?

Fotelik grupy I – od kiedy można przewozić dziecko przodem?

Foteliki samochodowe 9-18 kg najlepiej montować tyłem, szczególnie jeśli dziecko dopiero się w niego przesiadło. W przypadku zderzenia, siły działające na ciało dziecka są absorbowane dużo efektywniej, co poprawia bezpieczeństwo małego pasażera. Eksperci zalecają, by przewozić dziecko w fotelikach RWF nawet do 4. roku życia. Jeżeli chcesz umożliwić sobie obserwację swojej pociechy podczas podróży, możesz ustawić fotelik przodem do kierunku jazdy, obarczone jest to jednak ryzykiem. Przewożenie dzieci w fotelikach zamontowanych tyłem to rozwiązanie nawet pięciokrotnie bardziej bezpieczne i zarazem zalecane.

Czym kierować się przy zakupie fotelików samochodowych z grupy I?

W naszym katalogu fotelików grupy I znajdziesz rozwiązania na każdą kieszeń, jednak należy pamiętać, że na bezpieczeństwie dziecka nie wolno oszczędzać. Fotelik dziecięcy o wadze do 18 kilogramów będzie stosowany w Twoim aucie przez około trzy lata życia dziecka – warto więc wybrać solidną i wytrzymałą konstrukcję, która zagwarantuje Ci spokój podczas jazdy samochodem, a małemu pasażerowi ochronę w każdej sytuacji.
Obecność systemu Isofix jest ogromną zaletą większości fotelików o nowoczesnej konstrukcji. Zakup fotelika samochodowego właśnie z takim rozwiązaniem sprawi, ze dużo łatwiej go zamontujesz, a wypięcie dziecka z siedziska będzie prostsze. Jeśli zaś zdecydujesz się na zestaw w postaci wózka dziecięcego 3w1 albo 4w1, zagwarantujesz sobie i dziecku mobilność w każdych warunkach – za pomocą kompatybilnego stelażu zmienisz fotelik w wygodną spacerówkę.
Warto zwrócić uwagę na to, czy zakupiony fotelik „rośnie wraz z dzieckiem”, to znaczy – można regulować wysokość zagłówka, pasów czy kąt nachylenia oparcia. Komfort pociechy podczas podróży to druga, zaraz po bezpieczeństwie, istotna sprawa, która zaprząta głowy zmotoryzowanych rodziców, warto więc zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię także przy zakupie fotelika z grupy I.

Fotelik dziecięcy do 18 kg z bazą czy bez?

Kupno fotelika samochodowego 9-18 z bazą oszczędza rodzicom czas. Przede wszystkim – montaż fotelika staje się prostszy, wystarczy chwila, by odpowiednio zamontować siedzisko i cieszyć się pełnią bezpieczeństwa. Co więcej – dużo łatwiej wyjąć fotelik z auta, gdy dziecko akurat nie podróżuje z Tobą. Jedna baza pasuje do wielu siedzisk, więc gdy Twoje dziecko już wyrośnie z tych grupy I, nie będzie potrzeby dokupować kolejne – wystarczy kupić fotelik z grupy II, który będzie kompatybilny z bazą, którą masz już w samochodzie.
Fotelik zamontujesz w aucie także za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa. Ten sposób montażu wymaga jednak więcej dokładności i ostrożności – błędne zamontowanie fotelika drastycznie zmniejszy bezpieczeństwo siedzącego w nim malucha. Jeżeli jednak zrobisz to poprawnie, zagwarantuje to dziecku wystarczającą ochronę, a Tobie – podróż bez zmartwień.

Foteliki samochodowe do 4 lat

Fotelik 9-18 dla wciąż małej i delikatnej istoty, jaką jest mały człowiek, musi być solidną i wytrzymałą konstrukcją. W Vexpi dokładamy starań, by wybrać produkty, które spełnią oczekiwania naszych klientów. Selekcjonujemy nowoczesne rozwiązania, ponieważ postęp w dziedzinie bezpieczeństwa przebiega w zawrotnym tempie. Nie omija on fotelików z grupy I, dlatego dokonując zakupu warto zawsze być na czasie. Sprawdź nasz katalog fotelików samochodowych i wybierz dopasowany do Twoich wymagań.