Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

1 399,00 1 579,00 
Promocja!
749,00 949,00 
Promocja!
Brak w magazynie
1 399,00 1 629,00 
Promocja!

Britax Romer

Britax Romer Versafix

949,00 1 099,00 

Foteliki Graco

Graco FlexiGrow R129

699,00 
Promocja!

Foteliki Joie

Joie i-Bold

899,00 999,00 

Foteliki Joie

Joie Fortifi R129

749,00 
Promocja!

Foteliki Maxi Cosi

Maxi Cosi Titan Pro 2 i-Size

1 399,00 1 639,00 
Promocja!
Original price was: 2 879,00 zł.Current price is: 2 299,00 zł.
1 580,00 
Promocja!
1 759,00 2 379,00 
Promocja!
1 599,00 1 999,00 

Foteliki samochodowe 9-36 kg

Foteliki samochodowe dla starszego dziecka muszą zapewniać równie wysoki poziom bezpieczeństwa, jak te z niższych kategorii wagowych. W związku ze zmianami na rynku i dążeniem do uniwersalności i wielofunkcyjności foteliki do 36 kg często są w stanie chronić już pasażerów ważących 9 kg. Foteliki samochodowe 9-36 kg to siedziska bardzo uniwersalne, z wieloma możliwościami regulacji. Pozwala to dostosować siedzisko do proporcji i wzrostu dziecka, a tym samym zapewnić mu większą ochronę podczas rodzinnych podróży samochodem.

Systemy bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych 9-36

Skoro foteliki do 36 kg mają chronić dzieci już od ok. 1 roku życia, muszą zapewniać najwyższe poziomy bezpieczeństwa. Różni producenci rozwiązują tę kwestię na różne sposoby, jednak zazwyczaj wykorzystuje się specjalną wkładkę, która ma dostosować fotelik do potrzeb mniejszego pasażera. Gdy dziecko podrośnie – wkładkę wystarczy usunąć, a fotelik 9-36 dopasować do proporcji Twojej pociechy.

Cechą charakterystyczną fotelika do 36 kg jest obecność osłon bocznych, które mają chronić dziecko w każdym wieku przed obrażeniami w wyniku uderzeń z boku. Zaokrąglony i regulowany zagłówek z kolei ma na celu zapewnić pasażerowi bezpieczeństwo w przypadku zderzeń czołowych. Asekuruje on głowę i szyję dziecka – najbardziej narażone na kontuzję w razie wypadku części ciała.

Czy na pewno fotelik „na lata”?

Z prostej kalkulacji wynika, że foteliki samochodowe 9-36 będą służyć dziecku przez około 10 lat. Jak to możliwe? Producenci musieli zatroszczyć się przede wszystkim o kwestie higieny i eksploatacji. To oczywiste, że tapicerka fotelika może się pobrudzić w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń; elementy mechaniczne zużyć, regulacja zagłówka wyrobić. W jaki sposób producenci fotelików do 36 kg przeciwdziałają tym procesom?

Podstawą w tego typu siedziskach jest łatwo zdejmowalna tapicerka. Tkanina, którą łatwo będzie można uprać czy wyczyścić także musi być najwyższej jakości – odporna na przetarcia i mechacenie. To sprawi, że fotelik długo utrzyma swoje estetyczne właściwości, a Twoje dziecko chętnie będzie w nim siadać. Jeżeli chodzi o elementy mechaniczne, w fotelikach 9-36 kg wykonano je z trwałych, solidnych materiałów, metalu i wytrzymałego plastyku. Regulacja przebiega bezproblemowo, dokonujesz jej tylko raz na jakiś czas, więc ryzyko uszkodzeń jest pomijalne. Dostajesz więc fotelik do 36 kg, który przez około dekadę będzie cieszyć oko i służyć Twojemu dziecku, zapewniając mu niezbędną podczas jazdy samochodem ochronę.

Pas Top Tether – istotna kwestia podczas przewozu dziecka przodem do kierunku jazdy

Obecny w wielu fotelikach 9-36 pas Top Tether podwyższa poziom bezpieczeństwo dziecka. Jest to kompromis pomiędzy bezpieczniejszym przewożeniem dziecka w fotelikach RWF a skierowaniem siedziska przodem do kierunku ruchu auta. Przeciwdziała uderzeniu główki małego pasażera w przedni fotel przy zderzeniach czołowych, trzymając fotelik sztywno przy kanapie samochodu. Foteliki 9-36 za pomocą pasa Top Tether zwiększają bezpieczeństwo dziecka w porównaniu do innych fotelików FWF.

Dlaczego warto wybrać fotelik samochodowy 9-36?

Wybór fotelika do 36 kg to odpowiedni wybór, jeżeli pragniesz rozwiązania oszczędnościowego, które zapewni dziecku wysoki poziom bezpieczeństwa i możliwości regulacji pod zmieniające się proporcje. W prawidłowym zamontowaniu fotelika pomogą Ci obecne w wielu modelach wskaźniki prawidłowego montażu, dzięki którym będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko jest odpowiednio chronione. Pas Top Tether i zaokrąglony zagłówek to z kolei elementy niezbędne w fotelikach przodem do kierunku jazdy, w których umieścisz nieco młodsze dzieci.

Poznaj naszą ofertę fotelików 9-36 i wybierz ten, który ochroni Twoją pociechę w każdej sytuacji. Sprawdź takie modele jak Brtax&Romer Advansafix IV R, Joie Foritifi czy Joie Bold. Przekonaj się sam o jakości produktów tych renomowanych producentów i daj sobie pomóc w codziennej opiece nad dzieckiem.