Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

Promocja!

Britax Romer

Britax Romer Swivel

1 519,00 1 899,00 
Promocja!
1 089,00 1 529,00 
Promocja!

Foteliki Maxi Cosi

Maxi Cosi Mica Eco

949,00 1 049,00 
1 299,00 

Foteliki Maxi Cosi

Maxi Cosi Mica 360 Pro

2 089,00 

Foteliki Cybex

Cybex Sirona G i-Size

1 099,00 1 249,00 
Promocja!
1 799,00 
999,00 
1 899,00 
1 899,00 

Foteliki samochodowe obrotowe

Ułatwiające transport dziecka foteliki samochodowe obrotowe to najnowsze rozwiązanie obecne w katalogach coraz większej liczby producentów. Idea obracanego fotelika spodobała się rodzicom, ponieważ niezwykle pomaga w codziennej opiece nad małym pasażerem. Jak się okazuje, obrotowe siedzisko fotelika nie wpływa na poziom zapewnianego bezpieczeństwa, a dzięki możliwości dostosowania pozycji dużo łatwiej umieścić dziecko w foteliku, co oszczędza rodzicom dużo sił i nerwów.

Obrotowy fotelik może obracać się w granicy 90°, 180° lub 360°, co gwarantuje, że z łatwością ustawisz go tak, by umieszczenie małego pasażera na siedzisku i przypięcie go pasami było dużo prostsze i wymagało mniej siły.

Na jakiej zasadzie działają foteliki samochodowe obrotowe?

Obracany fotelik samochodowy montowany jest w samochodzie tylko za pomocą bazy Isofix, ponieważ to ona gwarantuje szczególne bezpieczeństwo w postaci solidnego i sztywnego montażu. Dodatkowa noga stabilizująca pozytywnie wpływa na stabilizację fotelika obrotowego, zapewniając jeszcze większą ochronę. Foteliki 360 stopni przeważnie umożliwiają jazdę przodem i tyłem do kierunki ruchu auta. W przeszłości należało wymontować fotelik z samochodu – dzięki obrotowym fotelikom to nie jest już konieczne. Wystarczy odblokować fotelik, zmienić jego położenie i ponownie sztywno zablokować siedzisko w pożądanej pozycji.

Fotelik samochodowy obrotowy – dla jakiego dziecka?

Dzięki nowym pomysłom producentów z każdym rokiem zwiększa się liczba modelów fotelików obrotowych. Obserwujemy też odejście od klasycznych grup wagowych – powstaje coraz więcej fotelików samochodowych, które łączą w sobie cechy kilku z nich, chroniąc tym samym Twoje dziecko przez dłuższy czas. Najpopularniejsze foteliki obracane to rozwiązania z grupy 0/1 czyli dla małych pasażerów z przedziału 0-18 kg. Nagradzane modele Britax&Romer Swingfix i Dualfix zdobyły dużą przychylność rodziców. Joie i-Spin 360 to fotelik 360 stopni o dobrym stosunku jakości do ceny, podobnie jak Maxi Cosi Mica. Są to rozwiązania przeznaczone dla dzieci o wzroście do 105 cm (ok. 4 roku życia). Dostępne są także foteliki obrotowe 9-36 kg i nawet foteliki obrotowe 0-36 kg, które służą przez całe dzieciństwo.

Czy foteliki samochodowe obrotowe są tak bezpieczne jak zwykłe?

Każdy przezorny rodzic zadaje sobie teraz to pytanie. Pewne jest, że producenci ze szczególną uwagą zadbali o bezpieczeństwo małych pasażerów. Wszystkie przyciski obsługi fotelika obracanego, umożliwiające jego obrót czy zmianę nachylenia są umieszczone daleko poza zasięgiem dziecka. Ma to chronić malucha przed konsekwencjami niewinnych zabaw i ciekawości, a Tobie gwarantować spokój podczas prowadzenia auta. Zabezpieczenia są tak silne, że fotelik nie obróci się także podczas zderzenia, co uwierzytelniają liczne testy w tym renomowany niemiecki ADAC.

Dlaczego wybrać fotelik obracany zamiast zwykłego?

Przede wszystkim – dla własnej wygody i komfortu Twojego dziecka. Z wiekiem, gdy dzieci rozwijają się, stają się też coraz cięższe. Umieszczenie malucha na siedzisku ustawionym na wprost wymaga do Ciebie z czasem coraz większej siły i obciąża kręgosłup. Do tego prawidłowe zapięcie pięciopunktowych pasów może sprawiać problemy. Foteliki 360 stopni umożliwiają takie ustawienie, żeby te wszystkie czynności były dużo, dużo prostsze. Zintegrowana baza Isofix to z kolei gwarancja bezpiecznego i dobrze wykonanego montażu, gdyż, wbrew pozorom, zamontowanie wózka na pasy bezpieczeństwa jest dużo mnie intuicyjne. Foteliki samochodowe obrotowe łączą w sobie także zalety tych montowanych przodem i tyłem do kierunku jazdy. Mają lepszy poziom ochrony bocznej od siedzisk RWF, zapewniając zarazem wygodniejsze odchylenie i tym samym bardziej komfortowy sen od fotelików FWF.

Foteliki obrotowe – wygodne rozwiązanie dla nowoczesnych rodziców

Obracane foteliki dla dziecka to połączenie bezpieczeństwa ze zwiększoną wygodą. Warto pochylić się nad tym nowatorskim pomysłem, gdyż uławia ono opiekę nad dzieckiem i transport małego pasażera autem. Poznaj nasz katalog fotelików obrotowych i wybierz rozwiązanie, które Cię usatysfakcjonuje, by zapewnić swojemu dziecku ochronę, a sobie wygodę podczas wspólnych podróży.