Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

2 799,00 
Promocja!
799,00 969,00 

Foteliki samochodowe 0-36 kg

Inglesina Copernico

1 950,00 

Foteliki Joie

Joie Every Stage r129

899,00 
Brak w magazynie
899,00 

Foteliki samochodowe 0-36 kg – jedno rozwiązanie od narodzin do 12 roku życia

Foteliki 0-36 kg to nowatorskie rozwiązanie, dzięki któremu możesz przewozić swojego maluszka samochodem w jednym siedzisku aż przed 12 lat! Jak to możliwe? Foteliki samochodowe tej kategorii dosłownie rosną wraz z dzieckiem. Ze względu na liczne opcje regulacji, możliwość obracania siedziska albo montażu konstrukcji przodem lub tyłem do kierunku jazdy, taki wszechstronny fotelik dopasuje się do aktualnych potrzeb małego pasażera. To sprawia, że foteliki samochodowe 0-36 kg ewoluują z małych, przytulnych, otulających dziecko niczym ochronny kokon w większe, otwarte i gotowe zapewnić ochronę nawet bardzo ruchliwym dzieciom rozwiązania.

Jak dopasujesz fotelik samochodowy 0-36 kg do nowych potrzeb rosnącego pasażera?

Doskonale wiadomo, że najmniejsze dzieci wymagają fotelików ustawionych tyłem do kierunku jazdy. To gwarantuje największe bezpieczeństwo w przypadku kolizji, ponieważ chroni malucha przed szczególnie groźnymi uszkodzeniami szyi i główki w wyniku działania siły bezwładności. Dlatego dobry fotelik 0-36 kg powinien przede wszystkim mieć możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy. To zapewni szczególną ochronę w czasie, gdy dziecko jest szczególnie wrażliwe. Eksperci sugerują przewożenie małego pasażera tyłem jak najdłużej, jeśli to możliwe.
Zgodnie z polskim prawem dzieci mogą jechać przodem do kierunku jazdy już w fotelikach z grupy 2, czyli od około 15 miesiąca życia, nie jest to jednak rekomendowane przez biomechaników zderzeń. Dobre foteliki samochodowe 0-36 kg zamontujesz lub obrócisz przodem do kierunku jazdy wtedy, gdy mały pasażer będzie na to gotowy.

Co z regulacją zagłówka i rozmiarem oparcia?

Producenci fotelików z kategorii 0-36 kg muszą zmierzyć się z istotnym wyzwaniem. Jak sprawić, by fotelik chronił niemowlaka i nastolatka z taką samą skutecznością? Z pomocą przychodzą możliwości regulowania poszczególnych elementów fotelika tak, by dopasować je do rosnącego dziecka. Zagłówek fotelika na początku znajduje się w siedzisku, delikatnie podtrzymując główkę niemowlaka. Następnie wysuwa się coraz wyżej, chroniąc coraz wyższe dziecko. Pięciopunktowa uprząż, która chroniła maluszka, staje się już zbyt mała, trzeba zastąpić ją pasami bezpieczeństwa pojazdu. Ponadto, w niektórych modelach oparcie rozszerza się, dostosowując swoje rozmiary do szerokości barków coraz wyższego pasażera.

Isofix i Top Tether w fotelikach 0-36 kg

Montaż fotelików 0-36 kg zazwyczaj przebiega przy użyciu złączy Isofix, które często wspierane są pasem Top Tether, gwarantującym dodatkową stabilizację. To najbezpieczniejsza opcja w momencie, gdy fotelik ustawiasz przodem do kierunku jazdy, czyli na dalszym etapie użytkowania. Górny pas mocujący w foteliku, jeżeli jest poprawnie zamontowany i zaczepiony o fabryczny punkt kotwiczenia w samochodzie, uniemożliwia obrót fotelika podczas wypadku. To sprawia, że fotelik 0-36 zamontowany na Isofix oraz Top Tether jest bezpieczny, ponieważ sztywno trzyma się kanapy samochodu, niwelując siły działające na ciało malucha.

Foteliki samochodowe 0-36 kg od uznanych producentów

W naszym katalogu znajdziesz foteliki, które spełniają wymagania stawiane przed tak wszechstronnym produktem. W selekcji oferowanych rozwiązań kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem małych pasażerów.