Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Brak w magazynie
1 199,00 
1 149,00 
399,00 
1 199,00 

Bazy Isofix

Cybex Baza G

1 099,00 
1 199,00 
Promocja!
Original price was: 1 299,00 zł.Current price is: 1 169,00 zł.
599,00 
549,00 
579,00 
599,00 
749,99 

Bazy Isofix – dodatkowa wygoda i bezpieczeństwo

Zadbaj o bezpieczeństwo małego pasażera w czasie podróży wraz z systemem Isofix! Bazy Isofix są niezwykle istotnym elementem, który nie dość, że zwiększa bezpieczeństwo dziecka w aucie, to ponadto ułatwia rodzicom codzienną opiekę nad maluchem.

System Isofix powstał na początku lat 90, w odpowiedzi na zwiększające się potrzeby bezpieczeństwa dzieci. To rozwiązanie błyskawicznie zdobyło poklask ekspertów i już w 1999 roku zaczepy Isofix w autach stały się międzynarodowym standardem. Jednak powszechne stosowanie tej technologii w samochodach ze względu na przepisy obowiązujące w Europie, zaczęło się od 2006 roku. W modelach, które już były na rynku – okres przejściowy trwał aż do 2011 roku. Złącza Isofix mogą być ukryte głęboko w kanapie, warto sprawdzić, czy akurat Twój samochód umożliwia montaż fotelika w tej technologii.

Bazy Isofix wpinają się w kanapę auta, gwarantując fotelikom dodatkową stabilizację. Co więcej, wypięcie siedziska z bazy jest dużo prostsze niż demontaż fotelika przymocowanego na pasy bezpieczeństwa. To sprawia, że zakup bazy Isofix niezwykle ułatwia transport małego pasażera.

Jaką bazę Isofix wybrać?

Przede wszystkim powinieneś dopasować bazę Isofix do fotelika, który zamierzasz kupić. Rzecz jasna każda z marek produkujących foteliki samochodowe Isofix proponuje własne rozwiązania. Istota sprawy polega na tym, by wybrać taki model bazy danego producenta, na którą będzie pasować dany model fotelika. Ciągły postęp i coraz to nowsze technologie sprawiają, że oferowane produkty zmieniają się właściwie co roku. W Vexpi dbamy o przejrzystość oferty, szczegółowo informując o kompatybilności danych rozwiązań.

W jakich fotelikach stosuje się montaż przy użyciu bazy Isofix?

Baza Isofix zazwyczaj służy do montażu fotelików z kategorii wagowej 0-13 kg, 9-18 kg oraz 0-18 kg. Znajdziesz także foteliki 15-36 kg montowane przy użyciu tego systemu. Niektóre z rozwiązań mają wbudowaną bazę, której nie rozłączysz z fotelikiem. To sprawia, że cały model jest oczywiście cięższy i mniej wygodny przy montażu, ale często gwarantuje opcje obrotu, która ułatwia zapięcie dziecka w foteliku. Większość rozwiązań jednak wymaga oddzielnej bazy, którą zakupisz w wygodnych, dobranych zestawach w Vexpi.

Zestawy modułowe – jedna baza do kilku modeli fotelików

Wielu producentów fotelików samochodowych na Isofix oferuje tzw. zestawy modułowe. To oznacza, że do jednej bazy pasują dwa lub więcej modeli fotelików z różnych kategorii wagowych bądź wzrostowych. Po pierwsze, takie rozwiązanie gwarantuje oszczędność. Wystarczy jedna baza Isofix by zamontować dwa foteliki, dzięki czemu oszczędzisz na zakupie dodatkowej bazy. Po drugie – baza może przydać się jeżeli planujecie kolejne dziecko. Taki zakup stanowi więc długofalową inwestycję.

Lepiej na Isofix czy na pasy?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Bazy Isofix niwelują możliwość popełnienia błędu przy montażu fotelika oraz ułatwiają wyjmowanie malucha z auta. To pomaga szczególnie w przypadku nosidełek z grupy 0-13 kg, w których mały pasażer prześpi większą część dnia. Foteliki na pasy sprawdzą się w starszych modelach aut, trzeba jednak poświęcić im szczególną uwagę podczas montowania. Poznaj ofertę baz Isofix różnych producentów i wybierz tę, która pasuje do posiadanego modelu fotelika, by zagwarantować dziecku dodatkowe bezpieczeństwo.