Wyświetlanie jednego wyniku

1 659,00 1 839,00 

Foteliki samochodowe 9-25 kg – drugi fotelik w życiu małego podróżnika

Gdy maluch wyrośnie już z fotelika-nosidełka z grupy 0+, przychodzi czas na kupno drugiego fotelika, który będzie chronić dziecko w czasie podróży samochodem. Fotelik z kategorii 9-25 kg posłuży maluchowi jako wierny kompan samochodowych wojaży aż do 5 roku życia. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo ciało Twojego dziecka zmieni się w tym czasie, warto by było to wygodne siedzisko, które dostosuje się do zmieniających się potrzeb małego pasażera. Foteliki samochodowe 9-25 kg to naprawdę duży zbiór produktów. Czym kierować się przy wyborze i na co zwrócić szczególną uwagę?

Wszechstronne i komfortowe foteliki na lata

W porównaniu do nosidełek z kategorii 0-13 kg, które spełniały swoje zadanie przez około rok, fotelik samochodowy 9-25 kg pozostanie z Wami przez około 5 lat. To znaczy, że musi przystosować się do zmieniających się proporcji rosnącego dziecka. Tym samym proponowane rozwiązania charakteryzują się licznymi możliwościami regulacji. W fotelikach dla dziecka ważącego od 9 do 25 kg wybierzesz nie tylko kierunek, w który skierowane jest siedzisko, ale także ustawisz stopień odchylenia oparcia oraz wysokość zagłówka i mocowania uprzęży bezpieczeństwa. To sprawia, że foteliki z tej kategorii dopasują się do potrzeb dziecka przez cały okres użytkowania.

Foteliki samochodowe 9-25 kg – jaki sposób montażu wybrać?

Modele fotelików z tej kategorii zazwyczaj montowane są na trzy sposoby. Opcje montażu na pasy bezpieczeństwa, same złącza Isofix lub Isofix z pasem Top Tether pozwalają dobrać drugi fotelik samochodowy do rodzaju auta, w którym pojedzie mały pasażer. Gdy już wybierzesz odpowiedni sposób zamocowania siedziska na tylnej kanapie, warto sprawdzić możliwości fotelika. Przez jaki czas dany model pozwala na jazdę tyłem, czy można w razie potrzeby ustawić go przodem do kierunku jazdy, czy zapewnia pozycję leżącą, doskonałą do drzemek w długiej trasie.

Systemy bezpieczeństwa – by wyjść z kolizji obronną ręką

Twoje dziecko w foteliku 9-25 kg nadal potrzebuje nie tylko wygody, ale także odpowiedniej ochrony. Warto przyjrzeć się wynikom niemieckiego testu ADAC, który klasyfikuje foteliki pod względem zapewnianego dziecku bezpieczeństwa. Należy zwrócić uwagę na szerokość osłon bocznych oraz systemy ochrony bocznej, ponieważ kolizje od boku są dla dziecka szczególnie niebezpieczne. Regulacja zagłówka to nie tylko sprawa wygody, ponieważ tylko odpowiednio dopasowany do wzrostu dziecka może chronić jego głowę w momencie zderzenia czołowego.

Wygodne i bezpieczne foteliki uznanych producentów

W Vexpi dbamy o selekcję sprzedawanych produktów, proponując rozwiązania wysokiej klasy, które spełniają oczekiwania nowoczesnych rodzin. Fotelik to szczególnie ważny zakup, szczególnie wtedy, gdy dużo podróżujecie i pragniecie pokazać dziecku jak najwięcej świata. Wybierz sprawdzone rozwiązanie, które doskonale zaspokoi Wasze potrzeby!