Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Wózki do biegania

Wózki do biegania to doskonałe rozwiązanie przeznaczone dla rodziców-sportowców, którzy nie chcą, by narodziny ukochanego dziecka pokrzyżowały ich plany treningowe. Wózek biegowy odznacza się między innymi wytrzymałą, lekką konstrukcją, dodatkową amortyzacją i trzema kołami o zwiększonym rozmiarze.

Dzięki tym cechom gwarantuje wyjątkową wygodę prowadzenia, a także zapewnia dziecku komfort w treningowych warunkach. Co więcej, taki wózek posiada zazwyczaj regulowaną rączkę, która dopasowuje wózek do wzrostu rodzica, a w niektórych przypadkach także specjalne adaptery, ułatwiające bieganie bądź umożliwiające jazdę na rowerze wraz z najmłodszym członkiem rodziny.

Rodzinny trening i relaks

Wózki biegowe pomogą świeżo upieczonej mamie wrócić do formy po ciąży oraz zaszczepią w maluszku sportową pasję już od pierwszych miesięcy życia. To przecież niezwykle ważne, by spędzać czas razem ze swoją pociechą – wspólne bieganie pomoże Wam nawiązać więź, która zaprocentuje w przyszłości. Warto pamiętać także o tym, że wysiłek fizyczny pomaga utrzymać w dobrej formie nie tylko ciało, ale także umysł. W pierwszych miesiącach rodzicielstwa czasu jest naprawdę mało i połączenie treningu i spaceru z dzieckiem to świetny pomysł, który pozwoli Ci jednocześnie zadbać o formę oraz zagwarantować maluszkowi dynamiczny i pełen wrażeń spacer.

Rodzaje wózków biegowych

Wózki do biegania dzielą się na kilka podgrup. Pierwszą z nich są wózki biegowe przeznaczone wyłącznie do treningów. Mają one trzy duże koła, zazwyczaj pompowane, a ich konstrukcja odznacza się lekkością. Co więcej, przednie koło takiego wózka nie ma możliwości skręcania. To nadaje mu większą stabilność, co szczególnie ważne przy takiej formie ruchu, jaką jest bieganie.

Druga grupa, którą warto wyszczególnić, to wózki biegowo-spacerowe. To także trójkołowce z kołami o nieco mniejszej średnicy. Od poprzedników odróżnia je obecność skrętnego przedniego koła z możliwością blokady do jazdy na wprost. To sprawia, że takie rozwiązanie jest dużo bardziej uniwersalne. Sprawdzi się zarówno podczas treningów, jak i w trakcie codziennych spacerów, gwarantując wysoki poziom amortyzacji oraz wytrzymałość konstrukcji.

Trzecią grupą tego rodzaju propozycji są wielofunkcyjne wózki sportowe. Mają one zamkniętą konstrukcję która jest najbezpieczniejsza dla maluszka. Wózki w formie przyczepki rowerowej dopuszczają opcje montażu zestawu do biegania. To sprawia, że taki pojazd może posłużyć rowerzystom, biegaczom a nawet rodzicom jeżdżącym na rolkach.

Wózki do biegania w Vexpi.pl

Warto pamiętać, że aby z powodzeniem korzystać z dobrodziejstwa wózków biegowych, maluszek musi spełnić pewne wymogi. Przede wszystkim, maluch powinien umieć już samodzielnie utrzymać pozycję siedzącą. Dziecko musi także, rzecz jasna, po prostu polubić taki rodzaj spacerów. Z pomocą wysokiej klasy wózków do biegania sprawisz, że Twój maluszek pokocha wspólne treningi!