Na co zwrócić uwagę przy wyborze fotelika? Odc. 1: Fotelik dla noworodka.

Foteliki samochodowe 0-13 kg przeznaczone są dla noworodków i niemowląt od urodzenia do około roku (max 13kg).

Niezbędny w aucie, gdzie zapewnia bezpieczeństwo. Przydatny w domu, bo ułatwia opiekę nad maluchem. Zanim kupisz, przeczytaj, na co zwrócić uwagę.

Fotelik dla noworodka powinien być dobrany bardzo starannie. Kiedy taka kruszynka pojawi się na świecie, trzeba zrobić wszystko, aby zapewnić jej pełne bezpieczeństwo. Gdy mama z maluszkiem wychodzą ze szpitala, konieczne jest, by smyk miał już odpowiedni fotelik, w którym rodzice przewiozą go do domu.

Jaki fotelik 0-13 kg kupić, by pierwsze podróże dziecka były udane?

Kupując fotelik, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które mają znaczenie dla bezpieczeństwa i wygody.

Fotelika nie kupuje się na oko – wcześniej trzeba go przymierzyć do auta i ocenić, czy na pewno da się go stabilnie zamontować na siedzeniu. Usługę doboru najlepiej powierzyć profesjonalistom.

By fotelik samochodowy odpowiednio chronił małego pasażera, musi należeć do odpowiedniej grupy wagowej lub wzrostowej. Najlepszym wyborem będą modele przeznaczone dla maluchów mieszczących się w kategorii 0-13 kg (tzw. nosidełka). Zawsze montujemy taki fotelik tyłem do kierunku jazdy – najlepiej na tylnym siedzeniu.

Jak zamontować fotelik 0-13 kg?

Pierwszy fotelik Waszej Pociechy musi być dopasowany do Waszego samochodu. Najlepiej jest to sprawdzić w renomowanym salonie, gdzie odpowiednio przeszkolony doradca nie tylko pomoże Ci dobrać najbardziej kompatybilny, a co za tym idzie – bezpieczny – fotelik do danego auta, ale jeszcze pokaże Ci, jak go prawidłowo zamocować, aby był stabilny i nie przesuwał się w czasie jazdy.

Warto przy tej okazji zorientować się, jaki typ montażu fotelika będzie najodpowiedniejszy dla naszego pojazdu. Możemy zdecydować się na model, który będzie instalowany na specjalnej bazie montażowej lub za pomocą pasów. Trzeba to jednak wcześniej przymierzyć.

Bezpieczne foteliki 0-13 kg

Kolejną rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę, są pasy bezpieczeństwa. Warto, aby  pasy miały miękkie ochraniacze, dzięki którym nie będą się wrzynały w delikatne ciałko Waszej pociechy.

Foteliki dla noworodków wyposażone są zawsze w jedną lub kilka wkładek redukcyjnych. Dzięki niej bobas ma odpowiednią ilość miejsca oraz stabilniejszą pozycję. Gdy po pewnym czasie podrośnie, wkładki można wyjąć, a fotelik będzie nadal mu służył.

Warto także zwrócić uwagę na to, aby taki fotelik dla noworodka miał odpowiednie testy bezpieczeństwa. W przypadku nosidełek mogą to być np. testy ADAC, ÖAMTC. Im wyższa ocena bezpieczeństwa tym lepiej, choć warto zwrócić uwagę również na inne testowane aspekty.

Biorąc pod uwagę te wskazówki, z pewnością dokonasz dobrego zakupu. A przecież nie ma na świecie nic ważniejszego niż bezpieczeństwo Twojego dziecka. Także w czasie jazdy samochodem.

Zobacz nasz katalog bezpiecznych fotelików 0-13 kg, które gwarantują bezpieczną podróż w każdych warunkach.

Promocja!
509,00 609,00 
Brak w magazynie
1 199,00 1 949,00 
549,00 599,00 
899,00 1 045,00 
1 455,00 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.